Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

KRYOTERAPIE

Jak probíhá kryoterapie?

Aby léčba byla co nejefektivnější, doporučujeme před rehabilitací a fyzikální léčbou aplikaci kryoterapie. Její obrovskou výhodou je větší prokrvení a tím zvýšení pohyblivosti. Pomocí speciálního zařízení aplikujeme na postižené místo dusíkovou páru o teplotě nižší než minus 100 stupňů Celsia po dobu cca 2 – 4 minut. Díky tomu vyvoláme fyziologickou reakci organismu na chlad. Hned po absolvování kryoterapie je vhodná mírná fyzická aktivita – cvičení, rehabilitace, jízda na rotopedu atd.

Na co kryoterapie pomáhá?

  • Na zmírnění bolesti (analgetický efekt)
  • Na snížení svalového napětí
  • Na zvýšení rozsahu kloubní hybnosti
  • Na zkrácení doby léčby úrazu

Jak krytoterapie funguje?

Při terapii dochází k uvolnění kosterní svaloviny a zlepšení funkce kloubů, zlepšení prokrvení celého těla, vymizení otoků a zánětů v oblasti končetin a snížení bolestivosti.

Zajímavosti o kryoterapii?

Léčba chladem nebo ledem je známá po staletí. Už staří válečníci používali led na zranění po boji nebo jej přikládali na amputované končetiny.

Moderní lokální nebo celotělová kryoterapie se začala používat ve 20. století.

Kryoterapie nebolí, při kryoterapii vám není zima - dochází k zablokování přenosu vzruchů pocitových receptorů v kůži vlivem chladu, čímž dochází ke snížení pocitu bolesti a také k minimalizaci přenosu vzruchů v oblasti přechodu nervu do svalu, což vede ke svalovému uvolnění.