Angiologie a cévní chirurgie

Angiologie (cévní) se v ORP Centru zaměřuje na prevenci, diagnostiku a léčbu onemocnění cév a celé oběhové soustavy.  V rámci angiologie se zaměřujeme na komplexní diagnostiku cévních onemocnění, diferenciální diagnostiku otoků a bolestí končetin a na ischemické choroby. Tématicky se cévní prolíná s mnoha dalšími obory, které v ORP Centru najdete: např. kardiologie nebo ortopedie.

Pokračovat níže

Diagnostika cévních onemocnění

VYŠETŘENÍ CÉVNÍHO SYSTÉMU

VYŠETŘENÍ CÉVNÍHO SYSTÉMU

Trápí vás otoky končetin? Máte v rodinné anamnéze vaskulární onemocnění? Trpíte na varixy? Pak právě pro vás je vhodná návštěva angiologa v ORP Centru.  Komplexním klinickým a ultrazvukovým vyšetřením lékař zjistí stav vašeho cévního systému a může indikovat případné problémy s cévami, jako jsou ateroskleróza, trombóza, aneuryzma a další. Mezi nejběžnější cévní vyšetření patří duplexní ultrazvuk, angiografie a magnetická rezonance angiografie (MRA). Tato vyšetření mohou být indikována k řešení problémů s krevním oběhem, jako jsou bolesti nohou, krevní sraženiny nebo podezření na vaskulární onemocnění.

DUPLEXNÍ SONOGRAFIE

DUPLEXNÍ SONOGRAFIE

Díky Duplexní sonografii má lékař angiologie okamžitě k dispozici důležité informace o rychlosti a směru krevního toku v cévách, což je důležité pro stanovení stavu cévního systému. Tento typ sonografie se používá ke kontrole stavu tepen a žil v nohou, břiše, krku a mozku nebo v tříslech. Může být také použita ke stanovení přítomnosti trombů (krevních sraženin) v cévách, monitorování vývoje aterosklerózy (zúžení tepen) a hodnocení funkce žilních chlopní. Vyšetření je bezbolestné a neinvazivní, což znamená, že nevyžaduje žádné řezy nebo zavedení nástrojů do těla pacienta. Lékař použije malý ultrazvukový senzor k provedení vyšetření na kůži pacienta. Celé vyšetření trvá obvykle 30 až 40 minut a výsledky jsou okamžitě dostupné.

VARIXY

VARIXY

Varixy neboli křečové žíly je označení pro rozšířené žíly dolních končetin, které se zvětšují a prohýbají.  Varixy se mohou vyskytnout kvůli několika faktorům, jako jsou dědičnost, stárnutí, těhotenství, nadváha a dlouhodobé stání nebo sezení. Varixy mohou mohou způsobovat bolest, únavu a otoky nohou. V závažných případech mohou také způsobovat vznik žilní trombózy. Léčba varixů závisí na závažnosti stavu a může zahrnovat kompresivní punčochy, cvičení a změny životního stylu, jako je snížení hmotnosti nebo výběr správné obuvi. V některých případech mohou být indikovány minimálně invazivní nebo invazivní procedury, jako je skleroterapie nebo chirurgický zákrok.

 

PREVENCE NÁHLÝCH ÚMRTÍ PŘI SPORTU

PREVENCE NÁHLÝCH ÚMRTÍ PŘI SPORTU

Naprostá většina (více než 90%) srdeční příčin náhlého úmrtí ve sportu je odhalitelná preventivním vyšetřením sportovce u angiologa nebo kardiologa. Díky duplexní sonografii je angiolog schopen rozpoznat a upozornit na riziko poruchy srdečního svalu, poruchy rytmu srdečního tepu, žilní trombózu, výduť v aortě nebo kornatění tepen. Tato vyšetření mohou také pomoci lékaři stanovit nejvhodnější léčbu. Proto apelujeme na sportovce, aby si našli čas na návštěvu angiologie a to v jakémkoli věku.

ČLÁNKY

Objednejte se

Objednejte se

Pro objednávky k lékaři prosím využijte náš OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ. Recepce vás bude obratem kontaktovat.