Fyzioterapie

Fyzioterapie v ORP Centru spojuje tým zkušených fyzioterapeutů a špičkové přístrojové vybavení. Pacientům pomáháme zbavit se bolestí na základě lékařem doporučeného plánu. Naše terapie jsou hodinové, aby fyzioterapeut měl dostatek času jak na samotná cvičení, tak i použití přístrojů fyzikální léčby (různé typy nejmodernějších laserů (MLS, HILT, 3B laser), kryoterapii, Tecar, rázovou vlnu a další. Máme letité zkušenosti s metodami diagnostickými, ale i s řadou speciálních technik, jakými jsou například SM Systém, metoda Mojžíšové atd. Jsme právem hrdi na to, že v ORP Centru se léčí přední čeští sportovci.

Pokračovat níže

Diagnostika a léčba ve fyzioterapii

NAŠE METODY A POSTUPY

NAŠE METODY A POSTUPY

Na tělo nahlížíme jako na komplexní celek z pohledu několika oborů. Proto také využíváme celou řadu moderních diagnostických a poté léčebných metod, ve kterých mají všichni fyzioterapeuti několikateté zkušenosti. Krom manuální terapie, která zahrnuje například mobilizace nebo manipulace, využíváme DNS (dynamické neuromuskulární stabilizace), technik dle L. Mojžíšové, cvičení dle Smíška (SM systém), manuální lymfodrenáž, kineziotaping, technika McKenzie, terapie pánevního dna a další.

SPORTOVNÍ FYZIOTERAPIE

SPORTOVNÍ FYZIOTERAPIE

Pracujeme s rekreačními i vrcholovými sportovci. Zaměřujeme se na prevenci úrazů a zlepšujeme sportovní výkonnost u sportovců všech kategorií. Sestavíme individuální plán po úrazech, operacích, ale i pro zlepšení výkonu, kondice nebo pro návrat k oblíbeným aktivitám. Zlepšujeme stabilitu, koordinaci pohybu, odstraňujeme svalovou dysbalanci… Léčíme bolestí kloubů, svalů, úponů.  Nabízíme  zátěžové a funkční testy, diagnostiku s fyzioterapeutem a především nadupaný plán funkčního tréninku.

SOFTWARE DIAGNOSTIKA VE FYZIOTERAPII

SOFTWARE DIAGNOSTIKA VE FYZIOTERAPII

Vyšetření stoje, chůze nebo běhu patří mezi naše nejčastěji využívané softwarové diagnostiky. Tyto metody nám umožňují objektivně vyhodnotit statickou a dynamickou rovnováhu, posturální kontrolu a funkčnost svalů dolních končetin. Následně pak pomůžeme odstranit špatné stereotypy, bolesti nosných kloubů i bolesti zad při chůzi. Všechny typy těchto diagnostik - posturografie (vyšetření rovnováhy), pedobarografie (vyšetření stoje a chůze), videoanalýza běhu (vyšetření běhu) představují geniální spojení práce fyzioterapeuta a počítačového softwaru.

Objednejte se

Pro objednávky k lékaři prosím využijte náš OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ. Recepce vás bude obratem kontaktovat.