Nanoskopie

Všichni naši lékaři oboru ortopedie operují. Nabízíme operace prováděné ambulantně v místní anestezii, některé výkony provádíme v režimu jednodenní chirurgie a rozsáhlejší jako jsou artrokopie, kloubní náhrady případně osteotomie za hospitalizace v nemocnicích. Zákrokový sálek máme přímo v ORP Centru na Národní. Zde se specializujeme na chirurgii nohy, chirurgii ruky a na nanoskopické zákroky především na kolenních kloubech. 

Pokračovat níže

CO JE NANOSKOPIE?

Jde o miniinvazívní zákrok prováděný zejména v lokální anestezii bez nutné hospitalizace. U nanoskopického vyšetření se využívá nejmodernější technologie zobrazení s pomocí miniaturního čipu zaváděného jehlou (1,8 mm průměr). Tento rozměr umožňuje provědět tyto zákroky jen v lokální či regionální anestezii. Odpadají veškerá rizika spojená s celkovou či svodnou anestezií a pobytem v nemocnici, pacient odchází bezprostředně po zákroku domů. Po zákroku pacient nepotřebuje berle ani následnou rehabilitaci. Zákrok umožňuje exaktní diagnostiku, která v mnohém předčí možnosti magnetické rezonance - během výkonu je možné s klouby pohybovat a provádět tzv. dynamickou diagnostiku (vyšetření stability menisků, funkčnosti vazů atd.). Krom diagnostiky je možné touto metodou provádět i drobné operační výkony (odstranění drobných nitrokloubních tělísek, odstranění výrůstků, ošetření menších poškození menisků, event. i jejich jednoduché sešití, ošetření chrupavek). Nevýhodou lokální anestezie je omezené spektrum operačních a rekonstrukčních zákroků, které jsme schopní provést artroskopicky.

KOLENO - diagnostika rozsahu poškození kloubních ploch, kondice a stability čéšky, poškození a stability menisků a zkřížených vazů, ošetření defektů chrupavek, drobných poškození menisků včetně nitrokloubního sešití, odstranění volných kloubních tělísek, jizevnatých srůstů, výrůstků apod.

NOHA - diagnostika poškozených kloubních ploch a vazivových poranění, event. odstranění výrůstků a volných nitrokloubních tělísek hlezenného kloubu, diagnostika artrotického poškození základního kloubu palce, diagnostika Achillovy šlachy...

RUKA - diagnostika stability zápěstí, v brzké době i ošetření útlakového syndromu karpálního tunelu.

Co můžeme ošetřit díky nanoskopii?

Jste adeptem pro nanoskopii?

To musí posoudit ošetřující ortoped. Vzhledem k tomu, že nanoskopie provádí v ORP Centru MUDr. František Picek, je potřeba se nejprve objednat k němu na konzultaci, kde se dozvíte, zda právě vám nová revoluční metoda obtíže vyřeší.

Nano Nár 5nanoskopieNano Nár 3

Objednejte se

Objednejte se