Kardiologie

Léčíme nejen pohybový aparát, ale i vaše srdce. Naší výhodou je, že vidíme věci v souvislostech a naši lékaři kardiologie spolupracují s odborníky sportovní medicíny, rehabilitačním lékařem, angiologem nebo s ortopedy. Navíc, disponujeme nejmodernější diagnostikou určenou všem věkovým kategoriím pacientů. Pokud pociťujete bolesti na hrudi, dušnost, máte oteklé nohy nebo Vám buší srdce, neváhejte s návštěvou kardiologie v ORP Centru.

Pokračovat níže

Léčba nemocí srdce a jejich diagnostika

KOMPLEXNÍ KARDIOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

KOMPLEXNÍ KARDIOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ

Trápí vás bolesti na hrudi? Máte pocity na omdlení? Cítíte námahovou dušnost nebo bušení? Máte více oteklé dolní končetiny? Vysoký krevní tlak? Pak je pro vás vhodné komplexní kardiologické vyšetření, které provádí lékař kardiologie s využitím vysoce moderního diagnostického ultrazvuku. Vyšetření je vhodné jak pro preventivní vyšetření, tak pro pacienty s již známým onemocněním.

ECHOKARDIOGRAFIE (ECHO)

ECHOKARDIOGRAFIE (ECHO)

Jde o běžnou nebolestivou vyšetřovací metodu srdce, na kterou se nepotřebuje pacient připravovat. Pro ECHO používá kardiolog diagnostický ultrazvuk, který velmi detailně ukáže, jak vaše srdce pracuje. Pokud kardiolog při vyšetření odhalí jakoukoli odchylku od normálu, okamžitě doporučí další nutná vyšetření.

ELEKTROKARDIOGRAFIE (EKG)

ELEKTROKARDIOGRAFIE (EKG)

EKG jednoduchým a nebolestivým způsobem monitoruje činnost srdce a včas upozorní na všechny odchylky. Díky tomu se můžete začít včas léčit a snižujete riziko náhlé smrti při srdečním selhání. Kardiologická sestra jej provádí vždy před lékařským vyšetřením. EKG přístroj snímá elektrickou aktivitu srdce, jehož výsledkem je elektrokardiogram.

HOLTEROVSKÁ MONITORACE EKG NA 24 HODIN

HOLTEROVSKÁ MONITORACE EKG NA 24 HODIN

Je vhodná u takových pacientů, kteří si stěžují na častou arytmii v různých časových intervalech a klasická klidová EKG tyto změny nezachytí. Díky nenápadné krabičce s elektrodami, kterou na svém těle nosíte nepřetržitě 24 hodin, má kardiolog přesnou představu, jak se vaše srdce chová při různých úkonech a zátěžích

TLAKOVÝ HOLTER NA 24 HODIN (AMTK)

TLAKOVÝ HOLTER NA 24 HODIN (AMTK)

AMTK je pro pacienty velmi podobný EKG Holteru. Měří ale 24 hodin váš tlak. Díky tak dlouhé monitoraci velmi zpřesňuje diagnostiku, určí správnou medikaci a objektivně kardiologům potvrdí případnou hypertenzi. Stejně tak jako u EKG Holteru, jde o malou krabičku, která je pro pacienta komfortní po celých 24 hodin.

ERGOMETRIE (ZÁTĚŽOVÉ EKG)

ERGOMETRIE (ZÁTĚŽOVÉ EKG)

Ergometrie ukáže, jak vaše srdce zvládá fyzickou zátěž, protože jde o vyšetření na pevném kole. Pacient zvyšuje fyzickou námahou činnost srdce, je mu měřeno EKG i krevní tlak a lékař tak monitoruje, jak srdce pracuje v průběhu a na vrcholu námahy. Ergometrii v ORP Centru provádí tělovýchovný lékař na základě doporučení kardiologa nebo praktického lékaře.

Objednejte se

Objednejte se

ČLÁNKY