Náš příběh

Už více než tři desetiletí se staráme o váš pohybový aparát. Na rodinnou tradici rehabilitace navázal MUDr. František Picek ortopedií a za několik dalších let dokázal vytvořit multioborové centrum spojující na jednom místě nejen rehabilitaci, ortopedii, fyzioterapii, ale také kardiologii, angiologii, cévní chirurgii a tělovýchovné lékařství. V ORP Centru na vás nyní čekají více než tři desítky specialistů, nejmodernější přístrojová diagnostika a individuální léčebné plány. 

Pokračovat níže

ORP Centrum je rodinnou firmou, jejíž prvním oborem byla rehabilitace vedená emeritní primářkou oddělení rehabilitace MUDr. Gabrielou Pickovou a jejím manželem - jedním ze zakladatelů oboru Léčebné rehabilitace v ČR, MUDr. Františkem Pickem sen. K rehabilitaci později připojil jejich syn MUDr. František Picek ortopedii, traumatologii a přímé propojení s operativou pohybového aparátu. Nyní, po několika desetiletích, funguje ORP Centrum jako jedno z nejvyhledávanějších lékařských center zahrnující také obory kardiologie, angiologie, cévní chirurgie a tělovýchovné lékařství.

HISTORIE ORP CENTRA

1960 
MUDr. František PICEK senior spolu s MUDr. Gabrielou PICKOVOU zakládají rehabilitační oddělení na břevnovské poliklinice Pod Marjánkou. 

1970 
Oba manželé PICKOVI se stávají špičkami v oborech rehabilitace a balneologie. Picek senior je uzáván jako jeden ze zakladatelů rehabilitace v ČR a také reprezentant ČR v basketbalu. 

1990 
MUDr. Gabriela PICKOVÁ zakládá rehabilitační praxi ve Fetrovské ulici na Praze 6. 

1993 
Štafetu přebírá MUDr. František PICEK junior, ovšem v oboru ortopedie a sportovní traumatologie. 

2005 
ORP CENTRUM se stěhuje do nových prostor Pod Juliskou na Praze 6, dojde ke sloučení všech ordinací ortopedie, rehabilitace i fyzioterapie. 

2010 
MUDr. František PICEK jako první v ČR představuje unikátní Double Syringe System, díky kterému pacienti začali využívat léčbu vlastní krevní plazmou .

2013 
ORP CENTRUM funguje jako jedno z uznávaných lékařských center s téměř 30ti členným týmem lékařů a fyzioterapeutů a s pobočkami ve Statenicích a na poliklinice Pod Marjánkou. 

2014 
MUDr. František PICEK jako první v Čechách představuje unikátní operaci - náhradu defektu kloubní plochy kolagenovým implantátem. Tato nová operační metoda umožnila pacietům s defekty chrupavky vrátit se zpět do aktivního života.

2014 
ORP CENTRUM rozšiřuje svou působnost o další obor - cévní chirurgie.

2020 
Díky stále většímu počtu sportovně orientovaných klientů se centrum rozrůstá o nové obory tělovýchovné lékařství, kardiologie a angiologie. Obory spolu velmi úzce spolupracují.

2021
ORP se rozrůstá o další, v pořadí čtvrtou pobočku. Pacienti mohou tedy využívat luxusní ordinace v Paláci Paukert na Národní,  Praha 1

2022
Pobočka ORP Národní zahajuje provoz zákrokového sálku a lékaři ortopedie přijímají pacienty k chirurgii ruky, nohy a nově k nanoskopickým zákrokům.