Léčba ženské neplodnosti

Jsme multioborová klinika a to znamená, že naši pacienti mají k dispozici více než jednoho lékaře a několik oborů, kteří pracují spolu jako tým. Léčíme bolesti pohybového aparátu, ale také srdeční i cévní onemocnění. Věnujeme se také pacientům, kteří mají problémy s nadváhou.

 

 

Pokračovat níže

METODA LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ 


Metoda bývá sice spojována s léčbou neplodnosti, ale díky snadnému ošetření a důslednému cvičení pomáhá při řadě dalších potíží a umí odstranit i dlouhodobé úporné bolesti hlavy, zad nebo kostrče.

Při léčbě i terapii se pracuje především se svaly pánevního dna, součástí metody jsou také  velmi důležité mobilizace zablokovaných kloubů v oblasti beder a žeber. Tento problém většinou souvisí s postavením svalů pánevního dna. Máte-li svaly z nějakého důvodu stažené, pak je ideální postavení narušeno a mohou se objevit nejrůznější potíže a bolesti. Dokonce i bolesti hlavy mohou souviset právě se zablokovanými žebry nebo kostrčí.

JAK PROBÍHÁ METODA MOJŽÍŠOVÉ V ORP CENTRU?
Při první návštěvě proběhne pečlivé vyšetření, zajímáme se o postavení žeber, bederní páteře, SI kloubů a o pánevní dno. Vyšetření a terapie kostrče probíhá per rectum. Při další návštěvě mobilizujeme žebra, ale průběh terapie se většinou odvíjí od aktuálního stavu a spolupráce pacienta. Cílem naší léčby je především zbavit se bolestí co nejdříve, ale zároveň naučit vás pravidelně cvičit metodu Mojžíšové i doma. Naučíme vás vnímat svaly pánevního dna, ale protahovat svaly podél celé páteře a svaly v oblasti beder. Při cvičení se budeme učit pracovat s dechem a s břišním svalstvem. 

LÉČBA ŽENSKÉ NEPLODNOSTI 

mimiObjev, jak pomoci neplodným ženám k dětem, přišel náhodou. V roce 1971 navštívila paní Mojžíšovou šestatřicetiletá profesorka Hana Rosenkranzová, že ji často bolí hlava. „Vy musíte mít problémy při menstruaci,“ koukla na ni rehabilitační sestra. Paní se přiznala, že ji manžel už patnáct let vozí každý měsíc téměř v bezvědomí na pohotovost, aby měsíčky přežila. Paní Mojžíšová ženu napravila. Za čtvrt roku kantorka přišla poděkovat, že bolesti hlavy pominuly a menstruuje normálně. Po šesti měsících byla těhotná a do čtyřicítky stihla porodit dvě zdravé děti. 

Paní Mojžíšová byla geniální tím, že dokázala uvažovat a přemýšlet souvislostech, a proto ji ženy vyhledávaly stále více, protože její léčba fungovala. Její objevnou metodu léčení ženské sterility obyčejným cvičením začali brát odborníci na vědomí až po revoluci a dnes tzv. MLM  najdete ve vybraných ordinacích fyzioterapie.

Jak terapie probíhají v orp centru:

Mojža 1Vstupní vyšetření (90 minut): fyzioterapeutka pacientce odebere anamnézu a vysvětlí funkci pánevního dna, důvody uvolnění a vznik řetězících se blokád a spasmů. Vyšetřením fyzioterapeutka zjistí, zdali je MLM vhodná a pokud ano, domluví se na dalším postupu a termínech vhodného vyšetření.

Návazné terapie (4 x 60 minut): První dvě návštěvy probíhají dle domluvy v první polovině menstruačního cyklu a dva dny po sobě. Per rectum je provedeno tlakové ošetření svalů pánevního dna a uvolněna kostrč, zmobilizována páteř, křížokyčelní klouby, popř. žebra a jiné zjištěné blokády technikami podle Ludmily Mojžíšové.  Další terapie probíhají formou cvičení, mobilizací, posilování a protahování důležitých svalů.

Sestava cviků: fyzioterapeutka naučí pacientku sestavu cviků, které je nutno každý den cvičit doma. Cviky jsou zaměřeny na uvolnění přetížených a zkrácených svlů a posílení svalů hlubokého stabilizačního systému, které spolu se svaly pánevního dna zajišťují správné postavení pánve. 

Metoda Ludmily Mojžíšové má skvělé výsledky v léčbě neplodnosti, ale dokáže ovlivnit bolestivou nebo nepravidelnou menstruaci, je vhodná při opakovaných potratech, absenci menstruačního cyklu, bolesti při pohlavním styku, inkontinenci, endometrióze. Metoda je také vhodná před terapií IVF a IUI.

 

 

DALŠÍ INDIKACE METODY LUDMILY MOJŽÍŠOVÉ: