Jste u nás poprvé

Vážení klienti ORP Centra,

ve snaze ulehčit vám první návštěvu a seznámení se s chodem v ORP Centru jsme pro vás připravili průvodce pro všechny, kteří JSOU V ORP CENTRU POPRVÉ. Veškeré informace v tomto průvodci vám samozřejmě budou sděleny také našimi koordinátory léčby nebo Case Managerkou:

Pokračovat níže

KTEROU POBOČKU ORPU SI VYBRAT?

ORP ordinace fungují Pod Juliskou (Praha 6), na poliklinice Marjánka (Praha 6), na Národní třídě (Praha 1) ve Statenicích (Praha západ). Všechny pacienty objednáváme na dané termíny jak k lékařům, tak k fyzioterapeutům. Všechny rezervace řešíme v centrální části ORPu Pod Juliskou na recepci na telefonu   233 338 112, kde je také soustředěna největší část lékařů všech odborností a také všichni fyzioterapeuté. Na pobočce Marjánka klienti dochází pouze za ortopedy (MUDr. Šípek, MUDr. Kotaška, MUDr. Zlatohlavý, MUDr. Picek). Na pobočce Statenice ordinuje ortoped MUDr. Šámal, který zároveň provádí sonografii novorozeneckých kyčlí. Chcete-li se objednat na sono kyčlí nebo na ortopedii do Statenic, kontaktujte nás na telefonu: 773 217 737.

KTEROU POBOČKU ORPU SI VYBRAT?
JAK SE OBJEDNAT?

JAK SE OBJEDNAT?

Veškeré objednávky, dotazy a rušení termínů provádí naše recepce v centrální části ORPu Pod Juliskou. Klienti, kteří se chtějí objednat k lékařům (ortopedie, rehabilitace, kardiologie, angiologie, cévní chirurgie, tělovýchovné lékařství), ale i k fyzioterapeutům a k nutriční terapeutce, mohou využít následující postupy:

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ - přes tento formulář se lze objednat k jakémukoli lékaři a k nutriční terapeutce

TELEFONICKÝ KONTAKT - zavolejte nám na telefon 233 338 112 a díky navigačnímu systému si zvolíte problém, který s námi potřebujete vyřešit. Navigace vás samozřejmě může propojit i s koordinátorem léčby na telefonu. Klienty, kteří se nedovolali, protože počet linek byl přetížen, kontakujeme ještě týž den. Váš kontakt je zaznamenán.

MAIL - na mailu 4gsyQOQg~ikmb jsme po celou pracovní dobu, od 7:00 do 18:30. Díky mail spojení se můžete omlouvat z terapií, ale i klást dotazy, na které potřebujete znát odpověď. Na maily se snažíme odpovídat co nejdříve.

OVLIVŇUJE COVID-19 PROVOZ ORP CENTRA?

Chod našeho centra není jakkoli omezen či ovlivněn. Vzhledem k tomu, že ORP Centrum je zdravotnické zařízení, postupujeme vždy zodpovědně, stejně jako v jakémkoli jiném období virových onemocnění. Ve všech prostorách je povinnost nosit roušky nebo respirátory (klienti si mohou u nás na recepci zakoupit jak roušku, tak respirátor nebo jednorázové prostěradlo). Pokud se některý z našich pracovníků ocitne v léčení nebo v karanténě, snažíme se pacienty přeobjednat na nejbližší volný termín. Uděláme vše pro to, aby chod maximálního počtu ordinací nebyl narušen a naši klienti byli spokojeni.

OVLIVŇUJE COVID-19 PROVOZ ORP CENTRA?
CO DĚLAT PŘI PRVNÍ NÁVŠTĚVĚ:

CO DĚLAT PŘI PRVNÍ NÁVŠTĚVĚ:

Při každé první návštěvě je potřeba se nahlásit na recepci (u ORP Marjánka a ORP Statenice stačí vyčkat příchodu sestry). Dostanete od nás registrační dotazník ČJ verze nebo registrační dotazník AJ verze, který si ale můžete stáhnout a vyplnit i v pohodlí svého domova.  Většina prvních návštěv začíná u lékaře, který doporučí a navrhne další postup léčby. Tato se většinou skládá z části fyzikální terapie a z části fyzioterapie. Termíny návštěv vám zarezervují koordinátoři léčby na recepci. Pokud lékař indikuje i terapii, která není hrazena ze zdravotního pojištění, bude po vás vyžadována platba za sérii a naplánování léčby předem. Pokud si přejete terapii nejprve vyzkoušet, naplánuje vám recepce pouze první termín a zbytek léčby se rozplánuje až dle vaší spokojenosti. V tomto případě však nemůžeme garantovat návaznost termínů. 

CO DĚLAT PŘI DALŠÍCH NÁVŠTĚVÁCH:

Prosíme všechny pacienty, kteří jdou na vyšetření k lékaři, aby se vždy nahlásili na recepci. Pokud se nenahlásíte, nebude o vás lékař vědět a nedostanete se do ordinace. Při dalších návštěvách u fyzioterapeuta již můžete jít rovnou do ambulance fyzioterapeuta a na recepci se nenahlašovat. Stejně tak není potřeba hlásit na recepci terapie na elektroléčbě.

CO DĚLAT PŘI DALŠÍCH NÁVŠTĚVÁCH:
CO DĚLAT, KDYŽ POTŘEBUJETE RYCHLÝ TERMÍN?

CO DĚLAT, KDYŽ POTŘEBUJETE RYCHLÝ TERMÍN?

Moc nás mrzí, pokud termíny na fyzioterapii jsou někdy dostupné později. Přesto vám nabízíme snadnou cestu, jak se začít léčit co nejdříve. Okamžitě můžete začít efektivní léčbu fyzikální (magnetoterapie, elektroléčba, léčebný ultrazvuk atd.) Navíc, každý den aktualizujeme webové stránky, na kterých vždy zveřejníme okamžité volné termíny nebo termíny na nejbližší den. Jedná se o 30 nebo 60 minutové terapie u fyzioteraeutů, maséra, nutriční terapeutky a občas se objeví i last minute termín u lékaře. Sledujte proto pravidelně www.orp.cz a téměř vždy brzký termín najdete!

POTŘEBUJI DOPORUČENÍ LÉKAŘE?

In media res: každý pacient má právo jít na vyšetření k odbornému lékaři i bez doporučení od svého praktického lékaře, nicméně budeme rádi, pokud váš lékař návštěvu u dalšího odborného lékaře doporučí. Ordinace našich kmenových lékařů většinou plně pokryjí kapacitu našich fyzioterapeutů, proto je poskytování léčby na FT poukazy vystavené jinými specialisty většinou omezeno. O aktuální situaci Vás bude informovat naše recepce. 

POTŘEBUJI DOPORUČENÍ LÉKAŘE?
CO POTŘEBUJI NA FYZIOTERAPII:

CO POTŘEBUJI NA FYZIOTERAPII:

Většinou nepotřebujete nic. Pokud se se svým fyzioterapeutem dohodnete, že některé z terapií budou probíhat v tělocvičně, je potřeba vzít s sebou ručník a pohodlné oblečení na cvičení

CO VZÍT S SEBOU NA VÝBĚR A APLIKACI STÉLEK FORMTHOTICS:

Určitě budete potřebovat vzít si s sebou alepoň dva páry obuvi, ve které často chodíte, běháte nebo provozujete sport. Do těchto bot budete nové stélky zkoušet. Výběr stélek probíhá u fyzioterapeuta, kde budete vyšetřeni, prokonzultujete vhodnost stélek pro daný typ aktivity nebo sportu, poté stélky vyberete, nahřejí se a vy v nich odcházíte domů. Zhruba po měsíci proběhne kontrola, při které vám fyzioterapeut stélky upraví podle otisku vašeho chodidla.

CO VZÍT S SEBOU NA VÝBĚR A APLIKACI STÉLEK FORMTHOTICS:
MÁ ORP CENTRUM SMLOUVY SE ZDRAVOTNÍMI POJIŠŤOVNAMI:

MÁ ORP CENTRUM SMLOUVY SE ZDRAVOTNÍMI POJIŠŤOVNAMI:

Lékaři: ORP Centrum je nestátní zdravotnické zařízení. Přesto máme smlouvy na určité výkony s VZP, OZP, VoZP, ZPMV a ČPZP. Krom privátní ortopedické ambulance MUDr. Picka v ORP Juliska, je péče u lékařů většiny odborností hrazena z prostředků ZP. Samoplátci, kteří nemají zdravotní pojištění, si léčbu hradí.

Fyzioterapeuté:  Naší prioritou je poskytovat klientům individuální péči včetně využití nejmodernějších metod diagnostiky a léčby tak, aby byla maximálně efektivní. Proto jsou léčebné plány v ORP Centru sestavovány tak, že obsahují zpravidla minimálně jednu až dvě procedury nehrazené z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Z tohoto důvodu klienti ORP Centra doplácejí za individuální fyzioterapii včetně doporučených procedur nehrazených z prostředků ZP zvýhodněnou částku ve výši až 540,-.

JAK SE OBJEDNAT NA VYŠETŘENÍ KOJENECKÝCH KYČLÍ

Ultrazvuk novorozeneckých kyčlí provádíme ve všech pobočkách ORP Centra - ORP Juliska, ORP Marjánka, ORP Statenice. Objednáváme miminka ve věku 3 - 4 týdny. Maminky mají předem dohodnutý termín, příjemné prostředí s přebalovacím pultem, parkování je přímo před ORP Centrem.

Co je potřeba udělat:
Zavolat na tel 777 917 739 (pokud chcete na pobočku Juliska nebo pobočku Marjánka) nebo 773 217 737 (pokud chcete do Statenic). Ohlásit se na recepci a s kočárkem či sedačkou počkat přímo před ordinací, kde vás sestřička zavolá
Vzít s sebou jednu náhradní plenku, jednu látkovou plenku a kartičku ZP

JAK SE OBJEDNAT NA VYŠETŘENÍ KOJENECKÝCH KYČLÍ
CO DĚLAT V PŘÍPADĚ SPOKOJENOSTI NEBO NESPOKOJENOSTI A REKLAMACÍ:

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ SPOKOJENOSTI NEBO NESPOKOJENOSTI A REKLAMACÍ:

Spokojený a vyléčený pacient je pro nás největší odměnou. Pokud jste ale byli s našimi službami nespokojeni,  budeme se snažit vše co nejdříve napravit. O váš názor nám můžete sdělit prostřednictvím DOTAZNÍKU SPOKOJENOSTI, případně napište na mail: 85CsT9enW7c-5bf4Ys a my vás budeme obratem kontaktovat.

 Přejeme všem našim pacientům, aby se jim v ORP Centru líbilo a díky léčbě u nás mohli začít ŽÍT ZNOVU NAPLNO...

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Ve snaze urychlit vaši léčbu a ušetřit vás čas, připravili jsme pro vás  dokumenty, které si můžete v pohodlí domova stáhnout, vytisknout, pročíst a podepsat:

 Vyplněný dokument nezapomeňte vzít s sebou do ORP Centra.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ
JAK TO U NÁS CHODÍ

JAK TO U NÁS CHODÍ