Péče o sportující děti

Nabízíme tréninky vedené sportovním fyzioterapeutem, ve vlastní tělocvičně přímo v ORP Centru za účasti 1 - 4 dětí. Tréninky probíhají 1x týdně v délce 90 minut. Trénujeme mladé sportovce (juniory 10 - 17 let) nejen pro lepší výkon v jejich sportu, ale především proto, aby se co nejdříve naučili vnímat základní principy fungování jejich těla, předcházeli budoucím zraněním a bolestem. Doplňujeme do jejich pohybu to, na co se při většině tréninků zapomíná. 

Pokračovat níže

CO JE NAŠÍM SPOLEČNÝM CÍLEM:

Z výsledků studie FIFA vyplývá, že při pravidelném cvičení (2x týdně) klesá riziko zranění při tréninku až o 37% a o 29% při zápasech. Riziko těžkých zranění celkové klesá o 50%!
Studie věnované zranění při fotbale ukazují, že 75% úrazů vzniká díky nedostatečnému fungování a posílení vlastního středu těla, nikoli v důsledku kontaktu s jiným hráčem.

Naše kompenzační cvičení vycházejí především z Programu FIFA 11+, který byl vytvořen pro hráče fotbalu. Jednotlivé cvičební moduly sportovní fyzioterapeuti ORP Centra propracovali tak, že kompenzační cvičení můžeme nabídnout nejen mladým fotbalistům, ale také hráčům a hráčkám volejbalu, hokeje, rugby, tenisu i golfu.

 

Cena programu

PRO KOHO JSOU KOMPENZAČNÍ TRÉNINKY URČENY:

KOMPENZAČNÍ TRÉNINKY S FYZIOTERAPEUTEM V ORP CENTRU

Naše kompenzační cvičení vycházejí především z Programu FIFA 11+, který byl vytvořin pro hráče fotbalu. Jednotlivé cvičební moduly sportovní fyzioterapeuti ORP Centra propracovali tak, že kompenzační cvičení můžeme nabídnout nejen mladým fotbalistům, ale také hráčům a hráčkám volejbalu, hokeje, rugby, tenisu a dalších sportů.

Tyto kompenzační tréninky jsou určeny výhradně pro sportující juniory ve věku 10-17 let, kdy jsou schopni aktivně vnímat své tělo a naslouchat pokynům fyzioterapeuta. Aby rodiče i jejich děti viděli posun, je nutné přistupovat ke každému individuálně, a proto také trénujeme v malých skupinkách (1-4 junioři). Stejně tak je nutné důsledně se věnovat i domácímu tréninkovému plánu, který fyzioterapeut vytvoří.

  • MÍSTO: ORP Centrum Pod Juliskou
  • ČAS: Program je 3měsíční, trénujeme 1x týdně, tréninková jednotka trvá 90 minut

 

 

CO KOMPENZAČNÍ TRÉNINKY ZAHRNUJÍ:

  • DIAGNOSTIKA: Celý program začíná návštěvou u fyzioterapeuta, který provede komplexní vstupní prohlídku, po ní následuje sportovní diagnostika, posturografie a vytvoření tréninkových plánů. Na konci celého programu se diagnostika opakuje, abychom viděli progres.
  • TRÉNINK: Cviky jsou postaveny především na bázi posilování s vlastní vahou, jelikož se musí zapojovat větší množství svalových skupin než je tomu například u posilování na strojích,kde se cvičí izolovaně určité svaly. Jako pomůcky jsou využívaný pouze různé balanční pomůcky, gymbally, therabandy atd.
  • Aby bylo jakékoli cvičení maximálně funkční, musí se co nejvíc podobat výsledku. To znamená, že při cvičení budeme pracovat s polohami a svalovými skupinami, které se při daném sportu nejvíce zapojují.
  • KONZULTACE S LÉKAŘEM: dle přání rodičů můžeme kompanzační tréninky doplnit konzultaci u lékaře ortopedie, který má licenci FIFA lékaře (MUDR. František Picek) nebo u rehabilitační lékařky, která provede komplexní prohlídku juniora (MUDr. Marcela Hašpicová)

Chcete-li vědět více o kompenzačních trénincích pro vaše dítě (10 - 17 let), kontaktujete nás přes objednávkový formulář nebo níže na uvedeném telefonu či mailu.