Analýza běhu a chůze

Díky perfektnímu zázemí naší „běžecké laboratoře“ máte šanci sledovat vlastní běh v přímém přenosu. Fyzioterapeut sleduje jak váš běh, tak se zaměří na jednotlivé oblasti, kde máte problém. Cílem je nácvik správného stylu běhu, odstranění bolestí a samozřejmě poradenství vhodné obuvi.

Pokračovat níže

Videoanalýza chůze a běhu není určená jen pro sportovce! Vždyť špatně chodí a běhá 90% lidí. Váš běh a chůzi na běžícím pásu kamerujeme a přenášíme pomocí speciálního programu do počítače. Teprve poté sami uvidíte, jaké chyby děláte a fyzioterapeut vám vysvětlí proč vás bolí nohy, kolena, ale i záda. Na videoanalýzu si vyhraďte alespoň hodinu času, vezměte si s sebou sportovní oblečení (krátké kraťasy a sportovní boty). Po analýze si můžete nechat zhotovit stélky do bot Formthotics a začít vaši zcela novu éru běhu či chůze

Jak probíhá analýza běhu?

Běh na běžeckém trenažeru probíhá v rychlosti, která je pro daného běžce obvyklá. Běžec je snímán systémem kamery zezadu. Potřebujete pouze krátké sportovní trenýrky a běžecké boty. Pro celkové vyšetření i se závěrečnou konzultací je zapotřebí počítat s 60 minutami.  

Jak probíhá analýza běhu?

Co vyšetření umožní:

  • definovat poruchy pohybových stereotypů
  • zjistit příčinu bolesti v různých částech těla (kotníky, kolena či záda)
  • odstranit a napravit zjištěné poruchy a svalové nerovnováhy

Co následuje po analýze?

Po absolvování analýzy běhu dostanete grafické vyhodnocení techniky běhu včetně závěrů fyzioterapeuta. V rámci konzultace při shlédnutí videozáznamu vždy dostanete doporučení, jak nedostatky odstranit, jak cvičit, jaká běžecká obuv je pro vás vhodná, doporučíme vám ultralehké stélky do obuvi Formthotics. Po šesti měsících si vás pozveme na kontrolu, kde posoudíme změny.

"Není nic snadnějšího než vyběhnout. Po pár desítkách minut ale může přijít bolest. Důvodem mohou být špatné boty, zbytečně namáhané svaly nebo i ploché nohy. To vše ale jsme schopni u nás napravit.“

 

Mgr. Kateřina Syrůčková fyzioterapeutka

Objednejte se

Objednejte se