NANOSKOPIE - NEJPŘESNĚJŠÍ DIAGNOSTIKA I OŠETŘENÍ V JEDNOM

Pokračovat níže
NANOSKOPIE - NEJPŘESNĚJŠÍ DIAGNOSTIKA I OŠETŘENÍ V JEDNOM

Nová generace artroskopie je tady! Jsme rádi, že raketový pokrok v ortopedických operacích pokračuje. Na světě je totiž nový miniartroskop, který znamená revoluci v diagnostice a ošetření kloubů a my jej už máme taky. Operujeme přímo v zákrokovém sálku ORP Centra poprvé v magický pátek 11. 11. 2022.

Datum zveřejnění:

Co je nanoskopie?

Jde o drobný zákrok, který je podobný artroskopii, ale jehla nanoskopu je mnohem tenčí (pouze 1,9 mm), není nutno provádět zákrok v anestezii (stačí pouze lokální znecitlivění), nejsou potřeba stehy a pacient odchází domů asi půl hodiny po zákroku. Pochopitelně bez berlí.

Zavedení nanoskopu je v podstatě podobné punkci kloubů. Jde však o převratnou revoluci v operačních zákrocích, protože naprosto bezbolestně a v minimálním čase je operatér schopen "přečíst" do detailů, co se děje ve vašem kloubu (a to mnohem lépe než magnetická rezonance) a defekt i ošetřit.

Platí, že kde je pokrok, tam je ORP Centrum, a proto nanoskopie provádíme v našem vlastním zákrokovém sálku v pobočce ORP Centra na Národní 981/17, na Praze 1. 

Co můžeme ošetřit díky nanoskopii?

  • Radiální rupturu (prasklinu) menisku.
  • Chondropatii (změny na chrupavce).
  • Pliku syndrom – resekce a shaving pliky.
  • Nespecifické bolesti kolene
  • Indikační artroskopie před osteootomii, transplantaci menisku, transplantaci chrupavky.

Jste adeptem pro nanoskopii?

To musí posoudit ošetřující ortoped. Vzhledem k tomu, že nanoskopie provádí v ORP Centru MUDr. František Picek, je potřeba se nejprve objednat k němu na konzultaci, kde se dozvíte, zda právě vám nová revoluční metoda obtíže vyřeší.