VIDEOANALÝZA BĚHU - MÉNĚ BOLESTI, VÍCE ZÁBAVY

Pokračovat níže
VIDEOANALÝZA BĚHU - MÉNĚ BOLESTI, VÍCE ZÁBAVY

Videoanalýza chůze a běhu není určená jen pro sportovce! Vždyť špatně chodí a běhá 90% lidí. Váš běh a chůzi na běžícím pásu kamerujeme a přenášíme pomocí speciálního programu do počítače. Díky videomonitoringu jsme schopni vám poradit, jak změnit špatné techniky běhu, jak se zbavit bolesti při běhu a při chůzi a hlavně mít ze sportu radost.

Datum zveřejnění:

AdobeStock_157148205Ať už s během začínáte nebo běháte roky, je důležité si uvědomit, že pochopení vlastní mechaniky běhu je velmi důležité. Možná jste zatím nad tou vaší běžeckou technikou ​​příliš neuvažovali, ale najednou se objevily potíže s běháním nebo dokonce zranění... Možná jste běžec začátečník. Pak je analýza běhu ideální, protože můžete na vlastní oči vidět, jak se pohybovat a běžet správně hned od začátku! Naším cílem je udělat z vás silnější a odolnější běžce. Videoanalýza běhu nám snadněji pomůže indikovat biomechanické problémy, posturální problémy, správný došlap i odraz i jednoduché úpravy běhu, které lze snadno implementovat do vaší techniky běhu a tréninku.

 

ACH

Analýza běhu je vhodná jak pro běžce, nordic walkery nebo turisty, tak i pro vrcholové či rekreační sportovce.

Díky videoanalýze sami uvidíte, jaké chyby děláte a fyzioterapeut vám vysvětlí proč vás bolí nohy, kolena, ale i záda. Na videoanalýzu si vyhraďte alespoň dvě hodiny času, vezměte si s sebou sportovní oblečení (krátké kraťasy a sportovní boty). Po analýze si můžete nechat zhotovit stélky do bot Formthotics a začít vaši zcela novu éru běhu či chůze.

 

 

Jak probíhá analýza běhu?

Běh na běžeckém trenažeru probíhá v rychlosti, která je pro daného běžce obvyklá. Běžec je snímán systémem kamery zezadu. Potřebujete pouze krátké sportovní trenýrky a běžecké boty. Pro celkové vyšetření i se závěrečnou konzultací je zapotřebí počítat s cca 90 minutami. Velkou výhodou absolvování videoanalýzy běhu v ORP Centru je to, že celou diagnostiku provádí fyzioterapeut. Odborník, který o anatomii celého těla ví přece jen více než prodavač v obchodě se sportovní obuví.

Co vyšetření umožní:

  • definovat poruchy pohybových stereotypů
  • zjistit příčinu bolesti v různých částech těla (kotníky, kolena, kyčle či páteř)
  • odstranit a napravit zjištěné poruchy a svalové nerovnováhy
  • odhalit chybné postavení osy dolní končetiny nebo zešikmení pánve. 


Co následuje po analýze?

FormthoticsPo absolvování analýzy běhu dostanete grafické vyhodnocení techniky běhu včetně závěrů fyzioterapeuta. V rámci konzultace při shlédnutí videozáznamu vždy dostanete doporučení, jak nedostatky odstranit, jak cvičit či trénovat, jaká běžecká obuv je pro vás vhodná, doporučíme vám ultralehké stélky do obuvi Formthotics. Po šesti měsících si vás pozveme na kontrolu, kde posoudíme změny nebo můžeme nastavit další level vašeho zlepšování :-)

 

 

 

Výhodný balíček

Těm, kteří mají rádi vše pohromadě a ještě za zvýhodněnou cenu, nabízíme balíček, který zahrnuje videoanalýzu chůze společně s výběrem a úpravou stélek Formthotics s 30% slevou na práci fyzioterapeuta.