JAK FUNGUJE PICKŮV KRČNÍ LÍMEC

Pokračovat níže
JAK FUNGUJE PICKŮV KRČNÍ LÍMEC

Pomůcku v podobě krčního límce nabízíme našim pacientům už několik desetiletí. Jde skutečně o odlišný tvar límce, než mají límce nabízené v obchodech. Tento typ pomůcky byl originálně navržen MUDr. Františkem Pickem seniorem, který se jako rehabilitační lékař zaměřil především na důležitý a prominující 7. obratel krční páteře.  

Datum zveřejnění:

Problémy a bolesti krční páteře bohužel patří mezi nejčastější obtíže našich pacientů a souvisí s aktuálním životním stylem. Protože velkou část dne trávíme v sedě buď u počítače nebo v autě, svaly nám ochabují a hybnost je stále více omezena. Dochází k řetězení obtíží: ochablé svaly vedou k vadnému držení hlavy a krční páteře, což může vyvolat ztuhnutí šíje, bolesti hlavy a mnohdy i blokády krční páteře. Límec je určen jak k podpoře léčby akutních obtíží, tak k doléčení krčních blokád, případně k jejich prevenci. 

límec 3

Pomůcku v podobě krčního límce nabízíme našim pacientům už několik desetiletí. Jde skutečně o odlišný tvar límce, než mají límce nabízené v obchodech. Tento typ pomůcky byl originálně navržen MUDr. Františkem Pickem seniorem, který se jako rehabilitační lékař zaměřil především na důležitý a prominující 7. obratel krční páteře.  Proto má „Pickův límec“, na rozdíl od běžně prodávaných, v jeho zadní části výstupek, který se přesně dotýká 7. obratle a chytře zabraňuje, aby pacient mohl zaklonit hlavu.

Límec Ondra

Pickův krční límec je tedy ideální pomůckou, která hlídá postavení krku tak, aby se nedostal do pozic, ve kterých může dojít častěji k podráždění nervových kořenů a svalovým kontrakcím způsobujícím krční blokády, bolestivost krku a ramen, bolest mezi lopatkami, případně bolest hlavy. Tento límec je navržen zejména na ohlídání středních a dolních částí krční páteře a přechodu krční a hrudní páteře. Dokáže zabránit záklonu s rotací. Tato kombinace pohybů totiž nejčastěji vede ke zúžení otvorů mezi obratli ve středních a dolních částech krční páteře, čímž se může, zejména u pacientů s degenerativními změnami krčních plotýnek, případně s výrůstky na okrajích obratlů, podráždit nervová vedení. To má pak za následek kontrakci svalů šíje, ramen i paží, v některých případech to může vést až k brnění prstů.

Bolest bederní páteře video

„Pickův“ krční límec zakoupíte na recepci ORP Centra. Každý límec je originál a je ručně šitý, nabízíme je v klasických velikostech od dětských až po dospělé (35 – 46).