Příběhy našich klientů


Ať už řešíte pár kilo navíc, nadváhu nebo obezitu, pomůžeme vám v tomto nelehkém boji dosáhnout vítězství. Máme tým zkušených odborníků, kteří vědí, jak na to, aby kila šla dolů a vy jste se mohli vrátit zpět do aktivního života. Spolupracujeme s projektem Oberisk, s nejznámějším českým obezitologem doc. MUDr. Martinem Matoulkem, k ruce vám budou nutriční terapeuté, kteří vystudovali na lékařské fakultě. Naší vizitkou je mnoho spokojených klientů

 

 

Pokračovat níže

Šťastné konce druhých vždy motivují. Klientů, kterým se podařilo u nás výrazně zredukovat váhu, je mnoho. Přečtěte si jejich příběh a také pohled nutriční terapeutky.

Jana Strnisková: Hubnu a smaženého sýra ani řízků jsem se nevzdala

11 kilo dole po třech měsících

Proč jste se rozhodla zhubnout?

Mám se ráda, jaká jsem, potíže s váhou jsem si nikdy neuvědomovala a nepřipouštěla. Vzhledem k tomu, že jsem tenisová trenérka, mám pohybu víc, něž normální populace a ženy v mém věku. Pro někoho jsem byla tlustá, pro někoho normální. Byla jsem spokojená. To, že bych pro zdraví chtěla něco udělat, jsem si uvědomila, když začala dnešní „divnodoba“ a chtěla jsem zůstat na světě pro své vnučky a vnuka. Život s nimi je úžasný. Nikdy jsem nezkoušela žádnou dietu, protože jim prostě nevěřím. Už na Fakultě tělesné výchovy a sportu jsme se učili o jojo efektu, tak mi to zůstalo v hlavě. Své tělo znám, jak funguje, ale byla jsem líná přemýšlet, jak váhu snížit, protože mě k tomu nic nenutilo. Spíš zvídavost mě dohnala k nutriční terapeutce. Chtěla jsem zjistit, jestli odpůrce diet, milovník masa, řízků a lineckých rohlíčků, dokáže bez těchto požitků ubrat na váze.

Žádná oběť nebyla potřebná

Hubnutí jsem neobětovala nic. Měla jsem skvělou nutriční terapeutku, která mi byla sympatická na první pohled, vyzařovala z ní pozitivní energie i potom, co jsem jí oznámila, že se nevzdám ani řízků, ani večerní kávy, kterou mi vaří můj partner, ani lineckého rohlíčku k ní. Ona se pouze usmála a začala rozebírat můj jídelníček, který jsem poctivě psala. Nechala mi můj „prasecí“ den, kdy jsem snědla od řízků, smaženého sýra s hranolky a zákusků cokoli. To bylo důležité pro poznání, jak mé tělo reaguje. Váha po tomto dnu šla nahoru, ale za dva dny byla opět tam kde předtím.

Osm kostek sádla

Po týdnu jsme se s terapeutkou viděly znovu a já jsem k ní přišla o 2 kila hubenější. Ona mi ovšem neřekla, že jsem zhubla dvě kila, ale řekla mi, že mám dole 8 kostek másla. Okamžitě jsem si ty kostky představila v tom svém sádle a byla to bomba. Díky těmto konzultacím jsem se naučila přemýšlet o základu stravování. Dneska jím, na co mám chuť, ale dávám si pozor na kombinace.

Jak to vidí Mgr. Bc. Vendula Navrátilová nutriční terapeutka

 Vendy Nutricie 

Kolik porcí denně mám jíst?

Na to existuje spousta studií. Není dobré jíst méně než třikrát a více než šestkrát. Ale v tomto limitu není žádná varianta výhodnější než jiná.

Co musím v jídelníčku při hubnutí změnit?

Nesmíte se odvodnit, neměla byste hladovět a špatné je se stresovat zákazy. Jde o to vybírat lepší potraviny a kontrolovat jejich množství. Nejlepší je vyjít ze svého původního jídelníčku a dělat postupné změny k lepšímu. Třeba když jíte ke snídani deset deka slaniny, tak pro začátek si jí za kvalitní šunku vyměňte pět deka.

Jak často můžeme hřešit?

Radím dodržovat poměr 80 % ku 20 %. Když budete 80 % času dodržovat zdravý jídelníček, pak si můžete dvakrát do týdne dopřát nějaké to kaloričtější jídlo, svíčkovou se smetanou nebo dorty na oslavě. Takto to ostatně běžně dělají štíhlí lidé.