Sportující děti

Nabízíme tréninky vedené sportovním fyzioterapeutem, ve vlastní tělocvičně přímo v ORP Centru za účasti 1 - 4 dětí. Tréninky probíhají 1x týdně v délce 90 minut. Trénujeme mladé sportovce (juniory 10 - 17 let) nejen pro lepší výkon v jejich sportu, ale především proto, aby se co nejdříve naučili vnímat základní principy fungování jejich těla, předcházeli budoucím zraněním a bolestem. Doplňujeme do jejich pohybu to, na co se při většině tréninků zapomíná. 

Pokračovat níže

CO JE NAŠÍM SPOLEČNÝM CÍLEM:

Z výsledků studie FIFA vyplývá, že při pravidelném cvičení (2x týdně) klesá riziko zranění při tréninku až o 37% a o 29% při zápasech. Riziko těžkých zranění celkové klesá o 50%!
Studie věnované zranění při fotbale ukazují, že 75% úrazů vzniká díky nedostatečnému fungování a posílení vlastního středu těla, nikoli v důsledku kontaktu s jiným hráčem.

Naše kompenzační cvičení vycházejí především z Programu FIFA 11+, který byl vytvořen pro hráče fotbalu. Jednotlivé cvičební moduly sportovní fyzioterapeuti ORP Centra propracovali tak, že kompenzační cvičení můžeme nabídnout nejen mladým fotbalistům, ale také hráčům a hráčkám volejbalu, hokeje, rugby, tenisu i golfu.

 

Cena programu

PRO KOHO JSOU KOMPENZAČNÍ TRÉNINKY URČENY:

KOMPENZAČNÍ TRÉNINKY S FYZIOTERAPEUTEM V ORP CENTRU

Naše kompenzační cvičení vycházejí především z Programu FIFA 11+, který byl vytvořin pro hráče fotbalu. Jednotlivé cvičební moduly sportovní fyzioterapeuti ORP Centra propracovali tak, že kompenzační cvičení můžeme nabídnout nejen mladým fotbalistům, ale také hráčům a hráčkám volejbalu, hokeje, rugby, tenisu a dalších sportů.

Tyto kompenzační tréninky jsou určeny výhradně pro sportující juniory ve věku 10-17 let, kdy jsou schopni aktivně vnímat své tělo a naslouchat pokynům fyzioterapeuta. Aby rodiče i jejich děti viděli posun, je nutné přistupovat ke každému individuálně, a proto také trénujeme v malých skupinkách (1-4 junioři). Stejně tak je nutné důsledně se věnovat i domácímu tréninkovému plánu, který fyzioterapeut vytvoří.

 • MÍSTO: ORP Centrum Pod Juliskou
 • ČAS: Program je 3měsíční, trénujeme 1x týdně, tréninková jednotka trvá 90 minut

 

 

CO KOMPENZAČNÍ TRÉNINKY ZAHRNUJÍ:

 • DIAGNOSTIKA: Celý program začíná návštěvou u fyzioterapeuta, který provede komplexní vstupní prohlídku, po ní následuje sportovní diagnostika, posturografie a vytvoření tréninkových plánů. Na konci celého programu se diagnostika opakuje, abychom viděli progres.
 • TRÉNINK: Cviky jsou postaveny především na bázi posilování s vlastní vahou, jelikož se musí zapojovat větší množství svalových skupin než je tomu například u posilování na strojích,kde se cvičí izolovaně určité svaly. Jako pomůcky jsou využívaný pouze různé balanční pomůcky, gymbally, therabandy atd.
 • Aby bylo jakékoli cvičení maximálně funkční, musí se co nejvíc podobat výsledku. To znamená, že při cvičení budeme pracovat s polohami a svalovými skupinami, které se při daném sportu nejvíce zapojují.
 • KONZULTACE S LÉKAŘEM: dle přání rodičů můžeme kompanzační tréninky doplnit konzultaci u lékaře ortopedie, který má licenci FIFA lékaře (MUDR. František Picek) nebo u rehabilitační lékařky, která provede komplexní prohlídku juniora (MUDr. Marcela Hašpicová)

CHCI VĚDĚT VÍCE

CHCI VĚDĚT VÍCE
CHCI VĚDĚT VÍCE
720 955 019 B. Karolína Pešková Case Manager
Uvolněné termíny
Uvolněné termíny
Fyzioterapie Ortopedie Kardiologie a angiologie Pobočka ORP Národní tř.

 

 • Prosíme naše klienty, aby si zavolali vždy mezi 7:00 - 8:00. Naše recepce vás bude informovat o uvolněných termínech. Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu
 

Telefon pro objednání: 233338112 

KONTAKT

 

 

Uvolněný termín je potřeba předem telefonicky rezervovat!

ORTOPEDIE:

 • 10. 5. odpolední termíny MUDr. J. Šípek (ORP Marjánka)
 • 11. 5. dopolední/odpolední termíny MUDr. J. Šípek (ORP Marjánka)
Telefon pro objednání: 233338112 nebo 4gsyQOQg~ikmb

KONTAKT

 

 

 

Uvolněný termín je potřeba předem telefonicky rezervovat!

KARDIOLOGIE:

 • 12. 5. v 18:30  (MUDr. Šimon Macháček) UVOLNĚNO!
 • 2. 6.  v  17:30   (MUDr. Šimon Macháček) 

ANGIOLOGIE:

 • Brzy plánujeme otevřít červnovou ambulanci angiologie. Dáme vám vědět :-)
 
Telefon pro objednání 233338112 nebo 4gsyQOQg~ikmb

KONTAKT

 

 

Uvolněný termín je potřeba předem telefonicky rezervovat!


Nejbližší volné termíny:

 • ORTOPEDIE 9. 6. dopolední/odpolední termíny MUDr. F. Picek
 • FYZIOTERAPIE 12. 5. dopolední i odpolední termíny, Bc. Ivana Kuldová
 • KOMPLEXNÍ VYŠETŘENÍ LÉKAŘEM RHB 2. 6. v 9:30, 10:30 a v 11:30, MUDr. M. Hašpicová

Telefon pro objednání: 233338112 nebo rezervační formulář

Dovolujeme si upozornit naše klienty, že na pobočce ORP Národní nemáme smlouvy se zdr. pojišťovnami.

KONTAKT