Mgr. Martin Durych

Už více než tři desetiletí se staráme o váš pohybový aparát. Na rodinnou tradici rehabilitace navázal MUDr. František Picek ortopedií a za několik dalších let dokázal vytvořit multioborové centrum spojující na jednom místě nejen rehabilitaci, ortopedii, fyzioterapii, ale také kardiologii, angiologii, cévní chirurgii a tělovýchovné lékařství. V ORP Centru na vás nyní čekají více než tři desítky specialistů, nejmodernější přístrojová diagnostika a individuální léčebné plány. 

Pokračovat níže

Mgr. Martin Durych

Martin je nadšeným běžcem, ale má velmi blízko i k jiným sportům. Jako bývalý pětibojař se nyní věnuje tréninku mladých šermířů na Dukle. S ORP Centrem spolupracuje jako fyzioterapeut od roku 2018. 

Proč jsem se rozhodl věnovat se fyzioterapii?

Tento obor mě zaujal svým propojením medicíny a sportovního tréninku. Dává mi možnost hlouběji pochopit biomechanické a biochemické postupy v lidském těle. Nadále tak zlepšovat fyzické a psychické možnosti nejen sebe, ale i všech svých pacientů.

Co mě na této práci nejvíce baví?

Určitě různorodost celého odvětví. Máme možnosti rozdávat radost nejen odstraňováním obtíží, se kterými lidé přicházejí, ale i posouvat dále jejich možnosti.

Proč pracuji právě v ORPu?

Nacházím zde možnosti širokého spektra terapií, nejen fyzikálních. Určité realizace vlastního přístupu k terapii. A myslím, že za poslední roky se zde vytvořil výborný pracovní kolektiv, se kterým se vždycky rád poradím když jsem v koncích.

Můj nejoblíbenější sport?

Vždycky mi nakonec vyjde běh (po horách). Ale co neumím, se rád naučím.

Mgr. Martin Durych

Objednejte se

Objednejte se