Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

Bc. Sabina Merklová

Sabi je další sportovní fyzioterapeutkou, která doplnila naše řady v roce 2019. V krásné a křehké dívce by těžko někdo hledal reprezentantku v judu. Sabina ukončila katedru biomedicínského inženýrství na ČVUT a také Vysokou školu tělesné výchovy a sportu PALESTRA, díky které se stala welleness specialistkou.

Proč jsem se rozhodla věnovat se fyzioterapii?

Od dětství jsem byla vedena rodiči ke sportu. Od 5ti let jsem dělala judo, ve kterém jsem několik let byla členkou reprezentace. Bohužel z důvodu zdravotních problémů muselo dojít k ukončení závodní kariéry a moje životní cesta byla tím pádem předem stanovená. Studium fyzioterapie mi dalo možnost věnovat se něčemu, kde mohu propojit moji vášeň k pohybu a pomoci lidem v procesu rekonvalescence či v prevenci vzniku zdravotních obtíží.

Co mě na této práci nejvíce baví?

Fyzioterapie je velmi náročné, ale krásné povolání. Nikdy nevíte s kým a s jakou diagnózou se potkáte a jaký bude mít vaše terapie průběh. Pocit, když někomu pomůžete, ukážete správný směř, je k nezaplacení.

Proč pracuji právě v ORPu?

Je to místo, ve kterém vidím velký potenciál a možnost vlastní seberealizace. Velmi mě zaujala svým zaměřením na ortopedii a cílovou skupinou pacientů.

Můj nejoblíbenější sport?

Mému srdci nejblíž je stále judo, i přesto, že už pouze z pozice trenérky. Z aktivních pohybových aktivit je to fitness a běh.