Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

BOLÍ VÁS NOHY PŘI LYŽOVÁNÍ?

Na bolest kotníků, holeně, stehen i zad můžete zapomenout, pokud dostanete nohy do správné osy. Sami to nedáte, ale s vhodnou stélkou FORMTHOTICS SKI ano. Krom toho vám bude v lyžácích pohodlněji a rozhodně i tepleji.  

Nesprávné pohybové návyky, nekvalitní boty, nadváha, nevhodný sport, rodinné dispozice - to vše hraje pro to, aby většinu z nás nohy bolely, aby se křivily, aby přestaly sloužit. Na obrázku vidíte, jak málo stačí: nesprávná poloha chodidla ovlivní postavení kotníku, poté rotace kolene a hned poté se o slovo hlásí bolest kyčle. A důvod může být mnody jen ve výběru boty.

Boty jsou totiž vyráběny sériově, stejně tak jako rádoby ortopedické stélky z obchodu. Jsou totiž vyrobeny na průměrný tvar nohy! Každá noha je ale jedinečná, tak jako je každý člověk jedinečný.
Proto si novozélandští sportovní ortopedi nechali patentovat speciální stélky Formthotics, které lze individuálně zhotovit a vymodelovat na míru Vaší nohy, přímo do vašich bot v několika minutách.

Stélky jsou vyrobeny z ultralehké speciální pěny. Při první návštěvě u fyzioterapeuta vyberete společně vhodný typ stélek pro váš sport nebo jen běžnou chůzi, stélky se nahřejí a vy v nich odcházíte. Po měsíci se s vložkami vracíte zpět do ORP Centra, kde ji fyzioterapeut individuálně upraví podle stavu vaší plosky.

ORP Centrum má mnohaleté zkušeností s aplikací stélek Formthotics, kterými vybavuje především běžce, golfisty, ale i staší děti při jejich sportovních aktivitách.