Need help? Call us 773 677 687

Milovníci kol, cyklistiky, profesionálové i amatéři POZOR!

ORP CENTRUM je jedním z mála lékařských center, kde najdete v jedné osobě lékaře, který Vám pomůže a nadšeného cyklistu, který Vám rozumí! Spojení ortopeda a cyklisty v jedné osobě jste využili také k tomu, abychom vám pravidleně přinášeli informace a novinky ze světa cyklistiky. Všechny najdete níže pod rozhovorem s Milošem Svítkem.

Svítek

MUDr. Miloš SVÍTEK : Ortoped, sportovní traumatolog, v týmu ORP Centra od roku 2009. Suverénně největší fanoušek cyklistiky mezi ortopedy. Poznávací znamení: Kolo odkládá pouze, když jde na operační sál.

 • 1. Jak dlouho jste fandou do kol?
  Myslím, že od dětství. Více pak během studia VŠ pod vlivem spolubydlícího na koleji( Dr. Říha - nyní prim. RHB ve Střešovicích).
 • 2. Jaká je Vaše nejdelší ujetá vzdálenost?
  Kačice-Domažlice a zpět během jednoho dne.
 • 3. Jezdíte na kole i do práce?
  Jezdím, v letních měsících, nepravidelně. Ubíjí mě ranní vstávání, doháním to odpoledne. Ročně najedu cca 7 tisíc km.
 • 4. Máte svou oblíbenou trasu?
  Ano. Začátek je v Unhošti po turistické stezce (tuším, že je to modrá, která se napojuje na červenou) přes Malé Kyšice, Chýňavu, Nižbor, Křivoklát, nádrž Klíčavu do Lán. Téměř celá trasa je lesem nebo polních cestách.
 • 5. Kolik kol jste už vlastnil?
  Třináct.
 • 6. Jaké je to současné kolo?
  Dvě horská (Trek Top Fuel, Gary Fisher Superfly), jedno silniční.
 • 7. Měl jste nějaké zranění na kole?
  Otřes mozku, když se mi uvolnila přední brzda a spadla do drátů předního kola. Čelní náraz s nákladním autem.To skončilo jen pohmožděninami a rozbitým kolem a pak několikrát silniční lišeje.
 • 8. Je nějaká novinka, kterou můžete stejně nadšeným cyklistům doporučit?
  Snad bych mohl doporučit dva doplňky stravy k posílení imunity vzhledem k období, kdy se často měnní teplota a lidé špatně odhadnou oblečení na kolo. První vyjížďky končí přinejmenším nachlazením, takže se pak na kolo vlastně nedostanou. Jde o česnekový preparát Allivictus , druhý enzymový preparát Apo Curenzym. Oba mám vyzkoušené a mám pocit, že na rozdíl od vitamínových preparátů, sirupů, čajů apod. opravdu fungují.

INFORMACE A NOVINKY Z CYKLISTIKY

1. díl: Pitný režim při rekreační i závodní jízdě: