Need help? Call us 773 677 687

HILTHERAPY

Hiltherapy (high intensity laser therapy) is a new method which can save your body from pain. Are you suffering from acute or chronic joint pain? Do you carry a sports injury? Are you post – operation? Then you belong to the large group of patients who need to get back to their active lifestyle and escape from the constant pain. We have now added a highly effective laser treatment to an active rehabilitation. How does Hiltherapy work? The basis of Hiltherapy are high intensity of HILT laser beams, which can infiltrate deep into muscles and bones, without damaging your skin and therefore enable effective treatment even of a chronic pain. These lasers activate a regeneration process in the tissue, which heats up, enabling your muscles to relax and as a result lymphatic drainage and microcirculation cause a gradual cessation of pain. Hiltherapy is pain free, patients start to feel better and in most cases we can see positive results within a few days. Hiltherapy session lasts for 45 minutes and doctors recommend at least 5 sessions (depending on a severity of patient’s injury).   Who will benefit from Hiltherapy? Hiltherapy is recommended to a wide spectrum of patients with chronic pain or post – injury. Thanks to fast re-generation process Hiltherapy is very popular with sportspeople. The treatment is also recommended for patients with: Arthritis Muscle injuries Tennis elbow After injury Post-traumatic swelling Joint inflammation Sport traumaJAK PROBÍHÁ LÉČBA POMOCÍ HILTERAPIE?

Podstatou Hilterapie je vysoká intenzita laserových HILT paprsků, které bez poškození povrchové vrstvy kůže pronikají do těch nejhlubších vrstev svalů a kostí a tím umožňují efektivní léčbu i chronické bolesti. Díky silným laserovým paprskům se aktivují regenerační proces v tkáních, které se během terapie zahřívají, svaly se uvolňují a díky lymfatickému odvodnění a mikrocirkulaci dochází k postupnému odbourání bolesti, terapie je bezbolestná. V ORP Centru trvá hilterapie trvá 60 minut, protože bez zkušených rukou fyzioterapeuta i sebelepší přístroj neudělá zázraky. Díky působení vysoce výkonného laseru a speciálním technikám fyzioterapie se pacientovi uleví a výsledky se začnou projevovat mnohdy už po první aplikaci. Lékaři ORP Centra doporučují minimálně 5 terapii buď každý den nebo každý druhý den.


PRO KOHO JE HILTERAPIE VHODNÁ?

Hilterapie je doporučována širokému spektru pacientů s chronickými bolestmi, ale I po úrazech. Díky rychlých regeneračním procesům je velmi oblíbená u sportovců. Dále je vhodná při:
Svalových zraněních

Tenisových loktech

Poúrazových stavech

Posttraumatických otocích

Zánětech kloubů

Sportovní raumatologii

Artróze

    

CO ŘÍKÁ O HILTERAPII ORTOPED MUDR. FRANTIŠEK PICEK?

"Laserová terapie hraje v léčbě bolesti obrovskou roli, takže jsem nadšen, že můžeme teď pacientům ORP Centra nabídnout takto vysoce výkoný přístroj. Nic však nefunguje samo a mávnutím kouzelného proutku. Já doporučuji hilterapii spojit s cílenou rehabilitací a mít předem stanovený plán léčby."


CO ŘÍKÁ O HILTERAPII SPORTOVEC-PROFESIONÁL/SLOVENSKÝ FOTBALOVÝ OBRÁNCE MARTIN CSEH?

“Po absolvování týdenní kůry na mou poškozenou chrupavku se mi ulevilo. Zmizel mi otok, kterého jsme se jinak nemohl zbavit a výrazně ustoupila bolest v koleni. Podruhé jsme Hilterapii vyzkousel na bolestivý palec. Po několika laserových terapiích bolest skutečně ustoupila a já mohu v pohodě trénovat."