Need help? Call us 773 677 687

Mgr. Zuzana Hašpicová

Zuzka vystudovala fyzioterapii na LF UP v Olomouci, navíc má za sebou ještě studium speciální pedagogiky. Zuzka je nadšenou sportovnkyní, ale i cestovatelkou. Řadu let pracovala jako fyzioterapeutka v Saúdské Arábii. V ORP Centru je od roku 2018.

  • Proč jsem se rozhodl/la věnovat se fyzioterapii? 

Už od dětství jsem byla vedená k rekreačním sportovním aktivitám, bavily mě ve škole hodiny biologie zaměřené na lidské tělo. Fyzio byl pro mě pojem pro propojení cvičení s prací a získání vědomostí o lidském těle. Mám ráda práci s lidmi a jednoznačně jsem se nechtěla věnovat nějaké kancelářské práci.

  • Co mě na práci fyzioterapeuta/ky nejvíce baví?

Předem nevíte, jak se terapie s pacientem postupně vyvine, baví mě hledat ten nejlepší přístup, protože každý klient je individiuální. A pokud se daří zlepšit stav pacienta, je to příjemný pocit z dobře odvedené práce. Samozřejmě záleží i na přístupu pacienta k terapii. Ráda se dál vzdělávám a rozšiřuju své znalosti na kurzech tak, aby se daly uplatnit v praxi.

  • Proč pracuji právě v ORPu? 

Je to práce v prostředí příjemných lidí, kteří se chtějí rozvíjet a s kolegy motivovanými k dalšímu vzdělávání a vzájemné konzultaci poznatků :-)

  • Můj nejoblíbenější sport?

Nemám nejoblíbenější sport, spíše ráda kombinuju. Ale faktem je, že jsem od mala ve vodě jako doma. Mám ráda také cyklistiku, in-line bruslení, ferraty, v zimě lyžování, ať už sjezd nebo běžky. Ze cvičení mi nejvíce sedne jóga.