Need help? Call us 773 677 687

Mgr. Mariana Vášková

Mariana vystudovala UK, Fakultu tělesné výchovy a sportu  - obor fyzioterapie. S nekonečným elánem a obrovskou energií stíhá být maminkou, vynikající fyzioterapeutkou i předášející na Lékařské fakultě. V ORP Centru je od roku 2017

 • Proč jsem se rozhodl/a věnovat se fyzioterapii?
  Ve skutečnosti jsem se fyzioterapii původně věnovat nechtěla. Studovala jsem sociologii a při studijním pobytu v zahraničí mě napadlo, že by bylo fajn zkusit pro osvěžení ještě něco jiného. Neměla jsem absolutně žádnou představu, co to fyzioterapie je, představovala jsem si “nějaké masáže”. Až při studiu jsem zjistila, o čem to vlastně je, a z fyzioterapie se stal můj velký koníček :-)
 • Co mě na této práci nejvíce baví?
  Líbí se mi komplexnost přístupu k lidem, pořád žasnu nad tím, jak je naše tělo chytré a jaké má ohromně velké sebeúzdravné mechanismy. Fascinuje mě, že nefarmakologickým přístupem se dá ovlivňovat bolest, pohyby, ale i emoce a to, jak se cítíme ve svém těle.
 • Proč pracuji právě v ORPu?
  Mám ho blízko :-) A taky proto, že přístup ke klientům je zde přátelský a péče komplexní.
 • Můj nejoblíbenější sport?
 • Asi běhání s dětmi po lese... A kromě toho chození po horách (hudba bezdětné minulosti) a jóga (opět se smrskává na malý časový úsek mezi neustálým vařením a péčí o potomstvo).