Need help? Call us 773 677 687

Bc. Kateřina Ančincová

Kačka je v týmu ORP centra od roku 2019. Vystudovala fyzioterapii v rámci ČVUT na katedře biomedicínského iínženýrství. Od malička hrála vrcholově volejbal, kde o zranění nouze není. To bylo také důvodem proč veselá a stále pozitivní pozitivní sportovkyně šla studovat právě fyzioterapii.

Proč jsem se rozhodl/a věnovat se fyzioterapii? 

Od dětsví jsem se věnovala sportu na vysoké úrovni, sama jsem si prošla mnoha zraněními a také následnou rehabilitací. Fyzioterapii jsem si proto primárně vybrala kvůli sobě, abych věděla, jak naše tělo funguje a jak si co nejméně “ubližovat”.

Co mě na této práci nejvíce baví?

Baví mě, že je to práce pestrá a člověk u ní musí přemýšlet. Ke každému musíte přistupovat individuálně a na každého funguje něco úplně jiného. Velice se mi líbí přirovnání pana doktora Bitnara, který  práci fyzioterapeuta přirovnává k práci detektiva - vždy je důležité najít příčinu a tu poté řešit.

 Proč pracuji právě v ORPu?

Na práci v ORP centru se mi líbí moderní vybavení a komplexní přístup k pacientům. V ordinaci mi pod rukama projdou děti, senioři, sportovci i “nesportovci” a práce potom není tak stereotypní. Navíc je zde velice přátelský kolektiv a to se potom pracuje daleko lépe.

Můj nejoblíbenější sport? 

V mém případě je to jednoznačně volejbal. Sice mě sám sport dohnal k operaci a nevím, jestli se ještě někdy na hřiště vrátím, ale za ty vzpomínky, srandu a zážitky to určitě stálo :).