Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

ANALÝZA DIGITÁLNÍHO VIDEOZÁZNAMU CHŮZE A BĚHU

Kamera odhalí vaše chyby při běhu


Vítejte v naší nové běžecké laboratoři, kde analyzujeme běh a chůzi. Není určená jen pro sportovce! Vždyť špatně chodí a běhá 90% lidí. Váš běh a chůzi na běžícím pásu kamerujeme a přenášíme pomocí speciálního programu do počítače. Teprve poté sami uvidíte, jaké chyby děláte a fyzioterapeut vám vysvětlí proč vás bolí nohy, kolena, ale i záda. Na videoanalýzu si vyhraďte alespoň hodinu času, vezměte si s sebou sportovní oblečení (krátké kraťasy a sportovní boty). Po analýze si můžete nechat zhotovit stélky do bot Formthotics a začít vaši zcela novu éru běhu či chůze.


Jak vyšetření probíhá?
Běh na běžeckém trenažeru probíhá v rychlosti, která je pro daného běžce obvyklá. Běžec je snímán systémem kamery zezadu. Potřebujete pouze krátké sportovní trenýrky a běžecké boty. Pro celkové vyšetření i se závěrečnou konzultací je zapotřebí počítat s 60 minutami.

Videoanal
Co vyšetření umožní:

• definovat poruchy pohybových stereotypů

• zjistit příčinu bolesti v různých částech těla (kotníky, kolena či záda)

• odstranit a napravit zjištěné poruchy a svalové nerovnováhy


Co následuje po analýze:
Po absolvování analýzy běhu dostanete grafické vyhodnocení techniky běhu včetně závěrů fyzioterapeuta. V rámci konzultace při shlédnutí videozáznamu vždy dostanete doporučení, jak nedostatky odstranit, jak cvičit, jaká běžecká obuv je pro vás vhodná, doporučíme vám ultralehké stélky do obuvi Formthotics. Po šesti měsících si vás pozveme na konrolu, kde posoudíme změny.

Videoanalýzu záznamu běhu a chůze provádí fyzioterapeut Mgr. Vítek Palacký.

KONTAKT: 233 338 112, 773 677 687