Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

LÉČÍME CHRUPAVKU KOLAGENEM

                                  KOLAGENOVÝ IMPLANTÁT

Díky němu vytvoří kolenní kloub novou vlastní chrupavku.
V Čechách zákrok provádí jako první MUDr. František Picek, ortoped ORP CENTRA!

Do České republiky dorazila unikátní metoda, která konečně dokáže pomoci pacientům s defektem chrupavky kloubu. Ten vzniká často díky úrazu nejen u aktivních sportovců, kteří pak trpí velkou bolestí a šance vrátit se k aktivnímu životu je téměř nulová. Nyní aplikaci kolagenového implantátu do kolenní chrupavky provádí také MUDr. František Picek, ortoped a operatér ORP CENTRA. Hned po unikátní operaci provedené v Brně, se tak stáváme prvními v Čechách, kteří kolagen implantují.

  • CO JE TO KOLAGENOVÝ IMPLANTÁT?

Jde o biologický implantát CaReS-1S na bázi kolagenu typu I, který má kruhovitý tvar a velikost 11, 22 nebo 34 mm(dle rozsahu defektu). Jeho výhodou je téměř okamžité použití a je velmi snadno implantován během krátkého operačního zákroku.

[ Nebyl nalezen styl fotografie ! ]

  • KAM LZE KOLAGEN IMPLANTOVAT?

Během operačního zákroku, který trvá asi 45 minut, umístíme kolagen přímo do defektu chrupavky na kolenním kloubu. Defekt je tímto zcela biokompatibilním materiálem vyplněn a během 6 týdnů od operace dojde k přihojení implantátu k pacientově chrupavce a během 6 měsíců ke kompletní přeměně v chrupavku.

[ Nebyl nalezen styl fotografie ! ]

  • JAK POZNÁM, ŽE JSEM VHODNÝM KANDIDÁTEM NA KOLAGEN?

Musíte být v relativně mladém až produktivním věku, cca od 18 do 50 let a trpíte defektem chrupavky většinou způsobeným ve sportu. Laicky řečeno, na větší či menší části vašeho kloubu je již jen kost, bez chrupavky. Proto váš pohyb je velmi bolestivý a návrat ke sportu nemožný.

[ Nebyl nalezen styl fotografie ! ]
  • V ČEM JE KOLAGENOVÝ IMPLANTÁT JEDINEČNÝ?

Především v tom, že vaše vlastní tělo není schopno vytvořit si samo chrupavku. Díky 3D kolagenové výplni dojde však už po 6ti týdnech k přihojení ke kloubu a po půl roce ke kompletní přeměně ve chrupavku.

[ Nebyl nalezen styl fotografie ! ]
  • ZA JAK DLOUHO SE VRÁTÍM K AKTIVNÍMU SPORTU?

Nejdříve za rok, nicméně považte, že bez implantátu by to nebylo nikdy. Po operaci vás čeká rehabilitace a do dosažení plné zátěže je povoleno plavání, jízda na kole a opatrný izometrický trénink.

[ Nebyl nalezen styl fotografie ! ]
  • JAK NA OPERACI?

Objednejte se na konzultaci k MUDr. Františku Pickovi, který operační zákrok provádí. S ním prokonzultujete, zda jste vhodným kandidátem a zda vám skutečně může implantát pomoci. (telefon pro objednání: 773 217 738). Poté už vás na zákrok připravíme. Dr. Picek s vámi projde průběh a brzký termín operace a naši fyzioterapeuté s vámi připraví ideální program předoperační i pooperační rehabilitace. S přesným a na vaši míru šitým programem pro vás bude celý akce mnohem efektivnější a návrat do aktivního sportu i života rychlejší.

[ Nebyl nalezen styl fotografie ! ]