JAK SE HUBNE V ORP CENTRU

Pokračovat níže
JAK SE HUBNE V ORP CENTRU

Ať už řešíte pár kilo navíc, nadváhu nebo obezitu, pomůžeme vám v tomto nelehkém boji dosáhnout vítězství. Máme tým zkušených odborníků, kteří vědí, jak na to, aby kila šla dolů a vy jste se mohli vrátit zpět do aktivního života. 

Datum zveřejnění:

Snímek obrazovky 2022-07-25 125259Nadváhu i obezitu je velmi těžké definovat. Někteří se spoléhají na BMI (body mass index), který definuje nadváhu od čísla 25 a obezitu od čísla 30. Kalkulátor BMI najdete na mnoha internetových stránkách. Jiní se spoléhají na pohled do zrcadla a životní nespokojenost. V každém případě nadváha a obezita vedou k trvalému poškození zdraví, obezita zvyšuje riziko smrti, vede k dalším onemocněním a komplikacím (z pohledu ortopeda nelze operovat obézního člověka, pacient s nadváhou si ničí klouby a jeho cesta k normálnímu pohybu je velmi pracná). Ať už máte pocit, že trpíte nadváhou nebo obezitou, hůře se vám pohybuje, těžce dýchá, je nutné začít se sebou něco dělat. Místo drastických diet z internetu, nevhodných doplňků stravy, svěřte se do rukou odborníků. Klíčovou úlohu hraje přenos těch správných informací, důvěra na obou stranách, postupné a udržitelné cíle a především motivace.

JAK SE PŘIPRAVIT NA PRVNÍ SETKÁNÍ S NUTRUČNÍM TERAPEUTEM?

hub 2Jste rozhodnuti začít s redukcí nadváhy. Máte motivaci. Vyhradili jste si čas, který věnujete sami sobě. Vložíte důvěru odborníkům. Věřte, že máte za sebou první a velmi důležitý krok. Dalším krokem je pak první konzultace s nutričním terapeutem, který vám vysvětlí možnosti terapie.

Nutriční terapeuti jsou v ORP Centru nedílnou součástí celého týmu odborníků, kteří budou sledovat průběh vašich návštěv. Rehabilitační lékařka se stará o správné nastavení vašeho pohybového aparátu, fyzioterapeuti vás naučí cvičit, využívat maximálně pohybový aparát, kardiolog může monitorovat činnost srdeční soustavy, sportovní lékař díky zátěžovým testům určí vaši maximálně tepovou frekvenci, u kterého budete shazovat kilogramy, lymfoterapeut pomůže rozproudit lymfatický systém a zbaví vás přebytečné vody a v neposlední řadě ortoped svolí k operaci, protože vaše váha to dovoluje. Poradíme vám, který z odborníků bude pro vás nejhodnější.

JAK PROBÍHÁ KONZULTACE?

  • Abyste už z první schůzky vytěžili maximum, přineste si s sebou zapsané veškeré jídlo a nápoje za poslední týden včetně víkednu.  Zapisovat můžete jak na papír, tak můžete využít aplikace Kalorické tabulky.cz, které lze stáhnout na chytrém mobilním telefonu. Snažte se uvádět také čas konzumace a množství. Nesoudíme, pokud najdeme ve vašem jídelníčku nevhodné potraviny, ale snažíme se najít důvod jejich konzumace a vhodné řešení
  • Ke snížení hmotnosti nabízíme buď jednorázové měření  a konzultaci jídelníčku nebo komplexní tříměsíční programy, které zahrnují pět osobních schůzek s měřením tělesného složení. V průběhu tříměsíčního programu si pacient buď zapisuje veškeré jídlo do databáze (buď v počítači nebo v mobilním telefonu) a monitoruje svoji fyzickou aktivitu například náramkem Garmin, který u nás zapůjčíme nebo svými chytrými hodinkami. Nutriční terapeut je se svými klient zároveň v online spojení.
  • Během terapií pracujeme intenzívně na alanýze a úpravách stravování a pohybového režimu. Kromě toho se snažíme najít hlubší souvislosti které dosud dlouhodobé redukce váhy bránily. Naše postupy nejsou založeny na předávání přesných předpisů diaet ani na zákazech, ale na domlouvání akceptovatelných kompromisů a efektivních změn. 


Konzultace vede nutriční terapeutka ing. Bc. Anna Jílková. Probíhají vždy v úterý a ve čtvrtek. Je možné se objednat přes recepci  nebo na mailu 4gsyQOQg~ikmbYSST Měření, konzultace nebo tříměsíční programy nabízíme nejen našim pacientům ORP Centra, ale komukoli bez předpisu lékaře, kdo má zájem o redukci hmotnosti nebo o úpravu stravy při některých onemocněních, jako je třeba diabetes nebo porucha krevních tuků – dyslipidémie. 

 

hub  4

KDO JSOU NAŠI NUTIČNÍ TERAPEUTI?

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI HUBNUTÍ V ORP CENTRU?

 

JAK SE OBJEDNAT?

Jakého doplňující informace vám sděli naše recepce, na kterou se můžete obrátit po telefonu 233 338 112 nebo na mailu: 4gsyQOQg~ikmb