Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

JE MI 40 A BOLÍ MĚ KOLENA

Zvláště muži by to nikdy nepřiznali! Bolavá kolena si přece vždy mazali naši dědové! Pravda je však taková, že každý třetí pacient - 40tník - trpí bolestí kolen. Čtyřicítka je totiž věk, který nám sepisuje účet za vše dobré či špatné, co jsme tělu provedli.


PROČ BOLÍ KOLENA UŽ VE 40TI LETECH?
Máte kloubní onemocnění – podědili jste predispozici k artróze, máte vrozenou vadu kloubní anatomie či nevhodnou osu končetin, můžete mít v kloubu zánět
Úraz – nedoléčený nebo vůbec neléčený
Kloub přetěžujete – postihuje většinou běžce, skokany, cyklisty, horolezce a nebo dlouho klečíte
Jiná nemoc – například dna, borelioza, lupénka,...


KDY SE VYPRAVIT K LÉKAŘI?
Zraněné koleno bolí hodně, takže je lepší vyhledat pomoc co nejdříve. Nejčastěji dochází k natažení vazů, v horších případech k natržení menisků případně vazů. V tomto případě je ideální problém řešit co nejdříve. Pomoc lékaře byste měli hledat také v případě, když bolest trvá déle než dva týdny nebo když koleno otéká.

CO POMŮŽE PŘI BOLESTECH KOLEN?
Trénujte rovnováhu, naučte se kolena zpevňovat a svaly protahovat, hlídejte si prudké rotační pohyby při sportu, kupte si kvalitní sportovní obuv a dobré ortopedické stélky (ideálně Formthotics), které správné postavení nohy v koleni pohlídají za vás.

CO DOPORUČUJE ORP CENTRUM:
SVALOVÝ TEST – zhodnotíme stav svalstva a najdeme chyby a jejich souvislosti s dalšími částmi těla
PEDOBAROGRAFIE – vyšetřujeme při bolestech plosky nohy, nosných kloubů a velké zátěži
VIDEOANALÝZA CHŮZE/BĚH – analyzujeme aparát při dynamické zátěži, při bolestech kolen, pat, kotníků
LÉČBA KREVNÍ PLAZMOU – aplikujeme pro mnohem efektivnější a rychlejší léčbu kloubů, svalů, šlach a vazů (ORP představilo léčbu plazmou jako první v ČR)
KINEZIOTAPING – aplikujeme, abychom ovlivnili napětí svalů a mírnili bolest
OPERATIVA A REHABILITAČNÍ PROGRAMY – volba rychlejšího termínu operace a okamžitého plánu před a pooperační rehabilitace ve snaze maximálně zkrátit čas léčby a urychlit návrat k aktivnímu sportu.
FORMTHOTICS – stélky do bot, které jsou velmi lehké a zahříváním tvarovatelné.