Potřebujete poradit? Volejte 773 677 687

Profesionální masáže

ORP Centrum nabízí tyto masáže:

 • Klasická masáž - odstraňuje únavu, stres, nespavost i bolesti
 • Reflexní masáž - aktivuje energetické body na chodidlech, dlaních a zádech
 • Lymfatická masáž - vyplavuje toxické látky z těla, zpevňuje pokožku
 • Baňkování - odstraňuje bolesti páteře a pohybového aparátu
 • Masáž lávovými kameny – prohřívá vaše klouby
 • Rekondiční a sportovní masáž – to nejlepší pro váš sportovní výkon

Dobrá masáž dokáže divy

Stres, tlak, život bez odpočinku. Žijete také tak? Možná právě teď je nejvyšší čas se nadechnout a do svého životního rytmu zařadit pravidelné masáže. „Kvalitní masáž je skutečně alternativní medicínou a ten, kdo je zvyklý ji pravidelně užívat, profituje dvojnásob,“ tvrdí fyzioterapeuti ORP CENTRA.


 • K čemu jsou vlastně masáže dobré, když nás zrovna nic nebolí?

Masážní doteky působí nejen na naše tělo ale i na duši. Důsledkem je tedy čistý zážitek, během kterého se vyplavují hormony jako jsou endorfiny, oxytocin, serotonin a dopamin. Všechny tyto látky snižují citlivost na bolest a přispívají k dobré náladě a pocitu vyrovnanosti. Z lékařského hlediska jsou masáže nepostradatelnou součástí ozdravných procesů.


 • Pomůže masáž těm, které trápí bolesti hlavy?

Rozhodně ano. Většina z nás si v tu chvíli řekne: Všeho nechat a jít si lehnout! Ovšem málokdo ví, že nejlepší je – jít si lehnout rovnou k masérovi. Takoví lidé mají často sníženou hladinu serotoninu. Tu lze včasnou a vhodnou masáží podstatně zvýšit. Masáží uvolněné endorfiny tak působí téměř jako morfium a bolesti v důsledku této skutečnosti ustupují.


 • Proč je člověk po masáži unavený?

Víte, když půjdete do posilovny poprvé a budete hodinu mírně posilovat, odejdete v pohodě, ale druhý den budete celá rozlámaná. Ale po pěti návštěvách posilovny budete další den v pohodě. A stejně to funguje i u masáže člověka, který jde poprvé. Při masáži dojde k prokrvení, k intenzivní látkové výměně. Svalům se dostane pohybu, na který nejsou zvyklé a jsou unaveny.


 • Jak se pozná dobrý masér?

Praxe, zkušenosti, cit. To je hlavní. Masér by měl umět zjistit, co klienta trápí a jakou technikou mu dokáže nejlépe pomoci. Není ale špatné řídit se zdravým selským rozumem - zkusit si na nového maséra zjistit reference od známých a při návštěvě a masáži se řídit svými pocity.


 • Jaké masáže lidé chtějí nejvíce?

To je různé. Hodně je žádaná reflexní masáž. Ta podporuje funkci jednotlivých orgánů a aktivuje energetické body na chodidlech, dlaních a zádech. Hodně dělám také masáž lymfatických cest k uvolnění svalů. Ta vyplavuje toxické látky z těla, ale zároveň odbourává celulitidu a zpevňuje pokožku. Velice zajímavá a já ji mám rád, je masáž shiatsu, která pomáhá při celkové únavě a stresu, alergiích, dýchacích potížích. Odstraňuje a zmírňuje bolesti různého typu – zad, šíje. Je doporučována pro regeneraci sportovců a k celkovému posílení krevního oběhu.


 • Na jakou masáž mám jít, pokud mě bolí záda?

Bolesti zad mají pestrou paletu příčin a ty se navíc často navzájem kombinují. Proto je dobré vždy nejdříve promluvit s lékařem. Ten po celkovém vyšetření určí léčbu a doporučí vhodné cviky a masáže.